?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry

Kiek keista iš tuštumos pavirst į LJ raidžių formą. Bet visai nekeista dar kartą pamiršt LJ slaptažodį. Lenkiu galvą prieš LJ, kad be vargo galėjau susikurt naują. Prieš mėnesį laužiau galvą, mėgindama prisiminti e-mailo slaptažodį. Prieš atostogas nusprendžiau  jį pasikeisti, nes supratau, kad savo gimimo datą reikia pakeist slaptažodžiu, kuris būtų vertas slaptažodžio vardo. Pasikeičiau, grįžau iš zeno stovyklos - didžiulis tamsus "Nežinau" galvoje. Bet išlindo, išsivyniojo kaip sliekas iš po žemių, kai ėmiau bert visus neįtikėčiausius žodžius iš savo galvos. Tada patikėjau, kad visa informacija mums pasiekiama, tik reikia leist jai ateiti.

Bandžiau tuo patikėt ir dar sykį, kai po kelionės į Prancūziją beviltiškai minkiau kompiuterio klavišus, mėgindama prisiminti savo elektroninio banko slaptažodį. Anksčiau tai buvo sujungtas mano mamos telefono pin kodas ir mano pin kodas, bet jau kokie metai, kai perbėgome iš "Omnitelio" į "Tele-2" ir pinai pasikeitė. Tik šią vasarą nusprendžiau pasikeist ir banko slaptažodį. Pasikeičiau, ir galvoje liko juoda tuštuma. Triskart paverčiau ją į formą, bet bankui tai nepatiko, ir mane užblokavo. Bet buvo visai įdomu pastovėt ilgoje eilėje banke ir stebėt žmones - dauguma jų buvo studentai, atėję mokėti už pažymėjimą. Savo išvaizda nuo jų nelabai skyriausi - džinsai, sportinė striukelė ir visokio gero (šiltesnių rūbų ir kruopų) prigrūsta kuprinė, nes tą rytą nuėjau į jogos pamoką, užsukau į banką, perėjau Gedimino prospektu, suvalgiau krišnaitų keptą pyragėlį su obuoliais ir išvažiavau vėl į kaimą.

Vėl į kaimą... Platus žydras dangus, aukštos žolės pievose ir pažliugusiu taku šokčiojantys mažutėlaičiai varliukai - dabar mano kasdienybė. Mokausi leisti savo laiką pavėjui. Mokausi nieko nesiekti, o tiesiog klausytis paukščių čiulbėjimo. Kartais užplūsta mintys - kas bus ateityje, nebus visą laiką taip, kaip dabar, turėsiu sugrįžti. Kur? Į žurnalistiką, kai jau kokį mėnesį "IQ" guli neatverstas, o į interneto puslapius net tingiu užsukti? Kur dar? Nežinau. Bet kažkodėl dėl to mažiau baisu, nei buvo prieš pusmetį. Arba tai nušvitimas, arba šuo ir kariamas pripranta.

Rugpjūčio pradžioje nusprendžiau tapti oficialia darbo biržos bedarbe. Dabar turiu konsultantę, vardu Marija. "Karjeros planavimo skyrius" - taip vadinasi vieta, į kurią privalau nukulniuot kas mėnesį. Jei neateisiu, tapsiu nebe bedarbė, o nežinia kas. Padugnė gal. Ant Marijos stalo stovi rūpintojėlis ir piramidė. Ji man davė lapelį, kuriame turėsiu parašyti rašinėlį, kaip ieškojau darbo. Valstybei labai reikia, kad bedarbiai rašytų tokius rašinėlius, matyt, Lietuvoje per mažai rašytojų. Planuoju surašyt viską, kaip yra iš tiesų: "Dabar gyvenu kaime. Ilsiuosi ir laukiu, kol į galvą ateis idėja, ką galėčiau veikti ateityje". Po plačiu žydru dangum  - mano karjeros planavimo skyrius. Marija tikrai pasakys ką nors įdomaus, kai taip parašysiu. Man įdomių jos žodžių reikia ne mažiau kaip pašalpos, nes savo bedarbystę žadu sukonspektuot į straipsnį. Kada nors.

Jei kas nors dabar manęs paklaustų, ko labiausiai nenoriu daryti, tikrai atsakyčiau, kad nenoriu rašyti straipsnių. Valyt grindis, plaut indus, rinkt obuolius, organizuot savaitgalines vakarone kaimo sodyboj - kai visa tai vyksta, jaučiu, kad kažką darau. Kaimo močiutės, kuri kuria krosnį, mezga servetėles ir murma rožančių, karjera neatrodo prastesnė už tobulai rašančio rašytojo. Apskritai nebežinau, kaip atgaivinti žodžius, kad jie suskambėtų. Nežinau, kam reikalingi visokie žurnalistai ir kitokio pobūdžio realybės interpretatoriai . Dangus ir taip žydras. Neįmanoma jį aprašinėt visokiais samprotavimais.

"Žinai, norėčiau dirbt padavėja kokiame nors jaukioje vegetariškoje kavinukėje. Valyčiau stalus, o fone skambėtų indiškos mantros, - tarstelėjau Alvydui - keliolika metų praktikuojančiam dzeno mokiniui. Ir pati save pagavau už liežuvio, - Bet va, kaip matai, sakau, norėčiau dirbti jaukioje, ne kokioje Čili picerijoje". "Aha, čia kaip mokytojas Hyon Gak Sunimas sakė - norite, kad visąlaik aplink drugeliai skraidytų ir paukščiukai čiulbėtų. Nebėk nuo to, kas sunku. Gal tavęs ten labiausiai reikia", - išgirdau daugmaž tokias mintis. Kažkas galvoje trakštelėjo ir persisuko į kitą pusę. Sugrįšiu. Kada nors. Kai suprasiu, kaip paprastus žodžius paverst slaptažodžiais.

Saulė išlindo. Einu į sodą, kokį obuolį sugraušiu.

Comments

( 27 comments — Leave a comment )
lyja
Sep. 14th, 2010 11:13 am (UTC)
būties dualizmas tarp noriu ir reikia
anksčiau būčiau pritaręs tokiai zen mokinio minčiai, dabar galiu tik pečiais gūžtelti
gaivenyte
Sep. 14th, 2010 05:21 pm (UTC)
Nežinau, ar vadinčiau tai dualizmu. O įtampa tarp noriu ir reikia - tai čia turbūt kiekvieną kasdien ištinkanti būsena. Ypač rytais, jogą darydama taip pajuntu, kai labiausiai norisi miegot.
lyja
Sep. 14th, 2010 06:00 pm (UTC)
kažkaip man paskutiniu metu atrodo, kad vadovaujantis postas turėtų atitekti "Noriu" :)
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:54 pm (UTC)
Tai be abejo.
tiesiog tas "noriu" ir "reikia" kartais painiai persipina. Pvz, kaip suprast, ar noriu ramiai sau daryt jogą ryte, ar kaip tik nenoriu daryt, nes man neramu dėl darbo? Tokiu atveju juk galima bele ką: "aš juk noriu dirbt, o ne čia tampytis" (po to gali paaiškėt, kad dirbt irgi nesinori:), "reikia daryt jogą, nes taip nusprendžiau", "geriau reikia dirbt, nes pinigai taip uždirbami", "noriu daryt jogą ramiai sau, velniop darbą, ko čia aš nervuojuos".

Tik žodžiai yra visa tai.
madama_volpe
Sep. 14th, 2010 11:26 am (UTC)
Buvau pasiilgus tavęs.
Geras tekstas. Drąsinantis.
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:54 pm (UTC)
ačiū, padrąsinai, rašysiu :)
Liutauras Ulevičius
Sep. 14th, 2010 11:34 am (UTC)
cogito, ergo sum. su tuo suvokimu ir sveikinu.
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:54 pm (UTC)
tai kad gal kaip tik būtų geriau, jei mažiau mąstyčiau :)
ashtroka
Sep. 14th, 2010 11:35 am (UTC)
Vis pagalvoju, kur tu, kaip tu.
O pasirodo, kad viskas geriau, nei buvo galima galvoti.
Džiaugiuosi :)
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:55 pm (UTC)
:)

Ir aš vis tikiuosi, kad tu į kokį renginį atidumsi. Pvz, į lobių ieškotojų savaitgalį su G.Kulikausku :)
ashtroka
Sep. 16th, 2010 10:58 am (UTC)
Mielai, bent pažiūrėti, ką jūs ten veikiat, kuo gyvenate :)
gedas
Sep. 14th, 2010 12:19 pm (UTC)
...
Я выбросил компас,
Растоптал в пыль часы
И вышел плясать
В туман над Янцзы.

..tuštuma galvoje labai gerai, net jei slaptus žodžius pamiršti. Bet žiemą gali būt sunku.
gaivenyte
Sep. 14th, 2010 05:16 pm (UTC)
Gudzia ziema manes ten neliks. Nebent kartais atvaziuosiu pasibut, jei kas nors gyvens.
rudenelis
Sep. 14th, 2010 12:34 pm (UTC)
Perskaičiau su plačia šypsena veide.

"...Jei neateisiu, tapsiu nebe bedarbė, o nežinia kas. Padugnė gal. Ant Marijos stalo stovi rūpintojėlis ir piramidė. Ji man davė lapelį, kuriame turėsiu parašyti rašinėlį, kaip ieškojau darbo. Valstybei labai reikia, kad bedarbiai rašytų tokius rašinėlius, matyt, Lietuvoje per mažai rašytojų...."

Nepergyvenk, mieloji - Tau tikrai netrūksta parako rašant. Svarbu, kad tai būtų tikra. Ir Tave tikrai skaitys.

Super :)
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:55 pm (UTC)
ačiū :)
zeppelinus
Sep. 14th, 2010 01:58 pm (UTC)
Einu į sodą, kokį obuolį sugraušiu.

Mat kokie reikalai.

Sveika sugrįžusi - tegul pradžioje ir į LJ!
lukryte
Sep. 14th, 2010 05:11 pm (UTC)
sako, jeigu jau slaptazodzio nebeprisimeni, reiskia, gerai gyvenai/pailsejai!
skaniu obuoliu.
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:56 pm (UTC)
Tai va kad man visai patinka taip gyvent. Dėl to net baisu kartais :)
kamanesduzgia
Sep. 15th, 2010 06:21 am (UTC)
Pasigedau tavęs jau vasaros pradžioj :)

O šiaip smagu, kad gyveni.
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:56 pm (UTC)
atvažiuoki pas mane į kaimą, atvažiuoki.

šį savaitgalį - klajoklių naktis ir dvi šaunios prezentacijos.
ashtroka
Sep. 16th, 2010 10:57 am (UTC)
Ei, tu pas mus ratuota, važiuojam pas Gintą į jurtą? :)
kamanesduzgia
Sep. 17th, 2010 12:18 pm (UTC)
Nu tai galim! ;)
ashtroka
Sep. 17th, 2010 12:23 pm (UTC)
Klajoklių naktis šįvakar - neturėsiu jau sveikatos šitam.
Nebent savaitgalį kurią dieną imt, be nakvynės.
gaivenyte
Sep. 17th, 2010 04:52 pm (UTC)
laukiu laukiu :)

kamane, jei tu nori atvaziuot, tau galiu paorganizuot kas paveztu. zinau, kas vaziuoja rytoj.
(Deleted comment)
gaivenyte
Sep. 15th, 2010 02:56 pm (UTC)
Būtų gerai, kad suprasčiau :)
yaqeoran
Apr. 13th, 2011 07:11 pm (UTC)
Just want to say what a great blog you got here!

shandyopip
Nov. 2nd, 2011 12:33 pm (UTC)
I’ve recently started a blog, the information you provide on this site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

( 27 comments — Leave a comment )